Koření

Ledové čaje pro osvěžení v létě

Pro případ nepříjemných parných letních dnů vám přinášíme několik tipů, jak se osvěžit a zároveň si vychutnat skvělý nápoj.

Zelený čaj s mátou a citronem

Zelený čaj s mátou a citrónem

Suroviny:
zelený čaj, půl citronu, 1 lžíce třtinového cukru, 3-4 lístky máty, led

Příprava:
Zelený čaj zalijeme vodou, která prošla varem, ale nyní má 75-80°C. Poté necháme 1-2 minuty luhovat. Čaj dáme do ledničky, aby vychladl. Dále omyjeme citron, nakrájíme na 2 plátky a ze zbytku vymačkáme šťávu, kterou přidáme do již vychladlého čaje. Nakonec přidáme ještě cukr, čerstvou mátu a led.
Tip:
Můžeme použít i zelené čaje s příchutí.

Bílý čaj s meruňkou a stévií

Bílý čaj s meruňkou a stévií

Suroviny:
bílý čaj, 2 meruňky, stévie sladká, led

Příprava:
Bílým čaj zalijeme vodou o teplotě 65-70°C a necháme luhovat po dobu 2 minut. Čaj necháme vychladit v ledničce. Mezitím nakrájíme meruňky na malé kousky. Ty potom přidáme do čaje s lístky stévie a ledem.

Malinový ledový čaj

Malinový ledový čaj

Suroviny:
malinový čaj, hrst čerstvých malin, lžička medu/lžička třtinového cukru, citron, pomerančová kůra, led

Příprava:
Malinový čaj zalijeme vroucí vodou a necháme 5-10 minut louhovat. Poté čaj vložíme do ledničky, aby vychladl. Mezitím si připravíme pomerančovou kůru – pomeranč umyjeme a kůru nakrájíme na tenké proužky. Přidáme ji do chladnoucího nálevu. Po vychladnutí do čaje přidáme led, maliny, plátky citronu a dochutíme medem nebo třtinovým cukrem, nakonec přidáme led. Malinami můžeme konečný nápoj i ozdobit.

Černý ledový čaj

Černý ledový čaj

Suroviny:
černý čaj, 2 plátky citronu, trochu citronové šťávy, třtinový cukr, led

Příprava:
Černý čaj zalijeme vroucí vodou a louhujeme se 2-3 minuty. Po vychlazení jej dochutíme citronovou šťávou, třtinovým cukrem a přidáme plátky citronu s ledem.
Tip:
Vložte všechny ingredience přes noc do již studené vody a nechte louhovat. Čaj by měl být chutnější.